Sem vložte podnadpis

O MOTOSRAZU

Udělat motosraz přímo v Ostravě, byla myšlenka ostravských motorkářů a dalších příznivců jedné stopy. Tato myšlenka začala nabírat na váze a v roce 2009 vzala za své a rozhodli jsme se ji zrealizovat. Aby sraz mohl fungovat, bylo nutné sehnat partnery... což se nám podařilo a DÍKY nim se podařil uskutečnit první ročník motosrazu s názvem MotoSKALKA. Název jsme vybrali podle místa konání srazu, které jsme našli v Porubě ve Sportovním areálu SKALKA. Místo bylo velmi dobré a splňovalo vše, co potřebujeme... prostor pro stanování, parkování motorek, stánky, pódium a další možnosti.


2009... 1. ročník MOTOSKALKA

V roce 2009 jsme tedy uspořádali první ročník s hlavní kapelou večera Morčata na útěku :-)
Bohužel nám nepřálo počasí, den před akcí pršelo, ale i přesto se sjeli motorkáři z různých měst a tak jako Mojmír Žáček z České televize, nás přijeli nás podpořit. Bylo to moc fajn :-)


2010... 2. ročník MOTOSKALKA

V roce 2010 jsme každopádně chtěli se srazem pokračovat, takže jsme oslovili opět partnery a sraz udělali už od pátku do neděle. Tentokrát bylo počasí vymodlené a bylo nádherně, o čemž svědčila i účast motorkářů. Oproti prvnímu ročníku jsme si v sobotu dali spanilou jízdu a zastavili se v Motobaru u Hanky, kde byla přiravena i soutěž... Za víkend se nám pak představilo celkem 5 kapel v čele se Slávou Závišem. Program byl již bohatější (hlavně díky sponzorům)...


2011... 3.ročník MOTOSKALKA

3. ročník, který se konal následující rok 2011, byl také skvělý - počasí bylo opět luxusní, zdarma bylo zajištěno vyzkoušení SMYKOVÉ DESKY pro motocykly (jediná v ČR a ve Střední Evropě) v areálu LIBROS, odkud jsme následně zahájili vyjížďku Ostravou a krajem s asistencí Dopravní Policie ČR. Na Skalce pak dále pokračoval program včetně soutěží, vystoupení kapel např. DORO & WARLOCK REVIVAL, noční soutěže o nejhezčí kozzi a nechybělo představení nového pravého rockového rádia - ČAS ROCK RADIO...


2012... 4. ročník MOTOSKALKA

4. ročník, pořádaný v roce 2012 už se konal za spolupráce s Radiem Čas Rock. Oslavili jsme první narozeniny pravého rockového rádia, maximálně zapařili na kapelu Horkou ji slízej a taky si perfektně užili spanilou jízdu krajem, která byla pod dohledem Dopravní Policie.


2013... 5. ročník MOTOSKALKA vs MOTOVALNÍK

V roce 2013 se blížil termín motosrazu na Skalce, když jsme se od majitele areálu Skalka dozvěděli pár nepříjmených zpráv ohledně areálu. Asi 3 týdny před termínem jsme narychlo změnili místo srazu a setkali se tak na Štěrkovně v Hlučíně. Udělali jsme dobře, protože vás přijelo tolik, že bychom se na Skalku zdaleka nevlezli. Sraz byl perfektní, počasí super a atmosféra skvělá. Tomuto ročníku jsme dali pro tento rok pracovní název Motovalník, jelikož jsme se spojili s punkovou akcí, která v ten samý termín na Štěrkovně probíhala. Hlavními tahouny motosrazu byly kapely Harlej a Alkehol, na které přišlo přes 2 tisíce lidí.


2014... 6. ročník MOTOSCUK

Následoval rok 2014, kdy jsme jako hlavní kapelu vybrali Arakain. Účast motosrazu byla ke 3 tisícům lidí a na start vyjížďky, která byla od Motobaru u Hanky v Bravanticích, se nás sešlo přes 1200 motorkářů. Spanilou jízdou pak projelo přes 600 motorek, ovšem ne všechny dojely až na motosraz. Počasí bylo trošku chladnější, ale i tak jste se skvěle bavili a my jsme rádi, že se vám líbilo.


2015... 7. ročník MOTOSCUK

To bylo taky úžasné. Krásné počasí, chlazené pivo teklo proudem, protože bylo fakt vedro, úsměvy na tváři všech zúčastněných, co víc si přát. Do programu jsme přidali vystoupení kaskadéra Adama "Special" Peschela a udělali jsme dobře. Adam byl fakt dobrý a líbil se.
Sobotní vystoupení kapely CITRON završilo celý motoscuk. Nakonec přišel lehký déšť, ale pařilo se bez bot, bez zábran, v trávě....hlavně, že nám to Vacul nevypnul ;-) 


2016... 8. ročník MOTOSCUK

Na tento ročník jsme nechali uvařit pivo Scukerovu 10°, za dětmi přijeli Klauni z balónkova, Hasiči z HZS Moravskoslezského kraje nám předvedli jak se zachraňuje člověk z deformovaného auta po nehodě a Gizzi vedl poprvé kolonu spanilé jízdy :-) 
Skákali jsme na Coca-Cola býkovi a kdo chtěl, tak si nechal zmalovat obličej různými obrázky.
Faaajně bylo.


2017... 9. ročník MOTOSCUK

Pátek byl hezký, teplý a slunečný. V sobotu dopoledne ale pršelo a tak jsme s těžkým srdcem museli odvolat připravenou spanilou jízdu :-( Kolem 13 h se mraky rozfoukaly a už bylo hezky, takže program proběhl jak měl. Objednali jsme vrtulník a tak jsme se kdokoli mohli proletět a kouknou na Hlučín shora. Soutěžilo se o hromadu krásných cen, všichni jsme se bavili a Škwoři byli luxusní :-)